Stomatologia profilaktyczna – oferta przychodni ES Dentica | Tychy
 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.
Praktyka stomatologiczna ES Dentica

Wybielanie zębów

Rejestracja przez InternetU nas możesz płacić kartą

VISA VISA ELECTRON MASTER CARD MAESTRO CIRRUS

Profilaktyka stomatologiczna

W gabinecie stomatologicznym ES Dentica oferujemy Państwu zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Dzięki niej mogą Państwo uchronić swoje zęby przed szkodliwym działaniem różnych, szkodliwych czynników zewnętrznych.

Nasz stomatolog może zaproponować Państwu takie zabiegi jak: scalling (usuwanie kamienia nazębnego), lakowanie, piaskowanie i lakierowanie zębów oraz fluoryzacja nakładkowa.

Można również skorzystać z kompleksowego zabiegu higienizacji jamy ustnej.

Scalling

Wykonany przez dobrego dentystę scalling oczyszcza zęby ze szkodliwego kamienia nazębnego. Po tym zabiegu wskazane jest lakierowanie, czyli pokrycie powierzchni zębów lakierem fluorowym, który zapobiega rozwojowi w nich próchnicy oraz przeciwdziała nadwrażliwości zębów.

Piaskowanie

Innym zabiegiem z zakresu profilaktyki stomatologicznej jest piaskowanie, które pozwala stomatologowi oczyścić powierzchnie zębów z brzydkich osadów z kawy, herbaty czy papierosów. Dzięki tej kuracji poprawia się wygląd (zęby stają się bielsze), jak również kondycja zębów i przyzębia oraz ich odporność na próchnicę.

Lakowanie zębów

Nasi Pacjenci równie chętnie korzystają z lakowania (czyli uszczelniania bruzd fluorowym lakiem, który chroni przed próchnicą) oraz lakierowania i fluoryzacji nakładkowej. Ważnym aspektem profilaktyki stomatologicznej jest również zapobieganie chorobom przyzębia.

powrót