Protetyka w ES Dentica: Tychy | szeroka i kompleksowa oferta
 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.
Praktyka stomatologiczna ES Dentica

Wybielanie zębów

Rejestracja przez InternetU nas możesz płacić kartą

VISA VISA ELECTRON MASTER CARD MAESTRO CIRRUS

Protetyka

Protetyka to nasza pasja. Z prawdziwą radością i satysfakcją przywracamy pacjentom utracony uśmiech.

Protetyka to dziedzina stomatologii,która odtwarza utracone zęby poprzez zastosowanie protez stałych lub ruchomych. Wybór odpowiedniej metody leczenia zależy od stanu uzębienia pacjenta.

Uwzględnia się tutaj ilość zębów własnych, ich rozmieszczenie, warunki zgryzowe, obecność parafunkcji oraz poziom higieny.

Do protez stałych zaliczamy korony i mosty.

Za pomocą koron odbudowujemy znacznie zniszczone zęby przez próchnicę, po leczeniu kanałowym oraz po urazach.

Mosty odbudowują większą ilość brakujących zębów. Składają się z kilku połączonych ze sobą koron wraz z uzupełnianymi zębami.

Korony i mosty mogą być wykonane w różnej technologii: z metalu, metalu i porcelany, pełnoceramiczne i cyrkonowe.

Są one mocowane w jamie ustnej na stałe, cementowane za zębach własnych pacjenta.

Protezy ruchome to uzupełnienia protetyczne, które pacjent wyjmuje z ust w celach higienicznych - mogą być akrylowe, szkieletowe lub winylowe.

Protezy akrylowe mogą uzupełniać braki od jednego do kilku zębów, jak również całe łuki zębowe. Są to protezy całkowite stosowane w przypadku bezzębia.

proteza całkowita

Protezy szkieletowe, to protezy ruchome, które częściowo składają się ze specjalnego stopu metalu dentystycznego i akrylu. Różnią się metodą utrzymania na zębach: za pomocą metalowych klamer, zasuw, zatrzasków lub teleskopów.

proteza szkieletowaproteza szkieletowa na teleskopach

Do grupy protez ruchomych zaliczamy również protezy winylowe-elastyczne. W niektórych przypadkach cechują się one większym komfortem użytkowania.

Szczególnym rozwiązaniem problemów protetycznych są implanty. Implant to tytanowa śruba wszczepiona w kość szczęki lub żuchwy, na której odbudowany jest brak zębowy za pomocą korony lub mostu.

implant zęba

Istnieje wiele metod upiększania uśmiechu, które dobierane są przez nas indywidualnie, z uwzględnieniem oczekiwań pacjentów.