Stomatologia dziecięca w Tychach | stomatolog z podejściem do dzieci
 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.
Praktyka stomatologiczna ES Dentica

Wybielanie zębów

Rejestracja przez InternetU nas możesz płacić kartą

VISA VISA ELECTRON MASTER CARD MAESTRO CIRRUS

Zdrowe podejście do najmłodszych pacjentów – stomatologia dziecięca w ES Dentica

Stomatologia dziecięca, wbrew pozorom, jest szczególnie trudną i wymagającą dziedziną stomatologii. To w dużej części na naszych dentystach spoczywa odpowiedzialność za odpowiednią edukację najmłodszych w kwestii higieny uzębienia i jamy ustnej. Ponadto wizyta dziecka w przychodni powinna przebiegać w jak najbardziej przyjaznej atmosferze, ponieważ to również wpływa na jego nastawienie do leczenia uzębienia w przyszłości. Wiemy, że nasze łagodne podejście poskutkuje zdrowym uśmiechem na twarzach wielu naszych małych pacjentów, dlatego staramy się świadczyć usługi z zakresu stomatologii dziecięcej na najwyższym poziomie.

Stomatologia dziecięca – wykonywane zabiegi

W przychodni stomatologicznej ES Dentica nie tylko przekazujemy w ciekawy sposób wiedzę na temat tego jak czyścic zęby oraz jaką pastę i szczoteczkę do zębów wybrać, ale wykonujemy także kompleksowe leczenie zabezpieczające zęby najmłodszych przed próchnicą. Wśród wykonywanych przez nas zabiegów znajdują się:

 

  • lakierowanie zębów– polega na pokryciu zębów mlecznych trzonowych oraz stałych zębów trzonowych i przedtrzonowych cienką warstwą specjalnego lakieru zawierającego związek fluoru. Standardowo taki zabieg powinno się przeprowadzać u dzieci raz na 3 miesiące.
  • ekstrakcja zębów mlecznych– polega na usunięciu mlecznego uzębienia. Zabieg wskazany w przypadku m.in. zapalenia miazgi zębów ósmych oraz zębów zbyt zniszczonych, by dało się je odbudować,
  • zakładanie opatrunków w zębach mlecznych– wykonywane w przypadku zębów, w których próchnica sięga głębiej. Po trzech miesiącach opatrunek jest zdejmowany, a ubytek uzupełniany.
  • lakowanie bruzd– uszczelnianie naturalnie powstałych bruzd na zębach trzonowych i przedtrzonowych za pomocą specjalnego materiału kompozytowego. Najlepszy czas na lakowanie zębów to okres tuż po wyrżnięciu się tzw. ,,mleczaków’’,
  • lapisowanie –  konieczność impregnacji zębów mlecznych za pomocą azotanu srebra pojawia się, gdy są one zbyt zniszczone przez próchnicę, by założyć wypełnienie.